نشست جمع خوانی آذر ماه 1396 | بلاگ

نشست جمع خوانی آذر ماه 1396

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

برگزاری » در کتابخانه عمومی ولایت هوراند

در راستای معرفی کتابهای کتاب خوان «آذر ماه» صورت پذیرفت:

 برگزاری نشست «جمع خوانی» کتاب کوچک جنگلی در روز سه شنبه در تاریخ 14/ 09/ 1396 در کتابخانه عمومی ولایت هوراند برگزار شد.

.

رقیه عبدیان، مسئول کتابخانه عمومی ولایت شهرستان هوراند از برگزاری نشست «جمع خوانی» کتاب «کوچک جنگلی» از سری کتابهای طرح کتاب خوان ماه آذر 96 در این کتابخانه خبر داد.  

رقیه عبدیان مسئول کتابخانه گفت:  در راستای معرفی کتابهای کتابخوان «آذر ماه» کتاب «کوچک جنگلی» با حضور تعدادی از نوجوانان در کتابخانه عمومی ولایت شهرستان هوراند جمع خوانی شد.      

کوچک جنگلی رمانی نوجوانانه است که در سی و پنج فصل روایت می‌شود. این اثر در زمره داستان‌های تاریخی قرار می‌گیرد.

خلاصه داستان:

میرزا کوچک‌خان پس از سال‌ها تبعید به گیلان بازمی‌گردد. او با دوستان خود، دکتر حشمت و حاج‌احمد کسمایی دیدار می‌کند و از آن‌ها می‌خواهد تا برای قیام علیه دولت مرکزی و حضور انگلیسی‌ها در ایران به‌پا خیزند.
میرزا و یاران مجاهدش به روستای صنوبرسرا می‌روند و مناف، پیرمرد روستایی را از چنگ خان و یارانش نجات می‌دهند. احسان‌الله‌خان و خالوقربان برای کمک به میرزا به او می‌پیوندند. بلشویک‌ها در ابتدا به حمایت از میرزا می‌پردازند اما پس از مدتی ورق برمی‌گردد و آن با زیر پا گذاشتن تعهدات خود از طریق احسان‌الله‌خان علیه میرزا اقدام می‌کنند. نریمان پسر کدخدای صنوبرسرا بلشویک می‌شود و مناف به دست طرفداران بلشویک‌ها کشته می‌شود. اختلافات در یاران میرزا بروز می‌کند. حاج احمد کسمایی مخالف روش مبارزه میرزاست. دکتر حشمت به خاطر جسم نحیفش توان مبارزه در سرمای سخت را ندارد.
نریمان که عاشق مونس، دختر مناف است از بلشویک شدن پشیمان می‌شود و به جنگلی‌ها می‌پیوندد. میرزا از تمامی یارانش می‌خواهد تا او را رها کنند و بروند. میرزا به تنهایی به راه خود ادامه می‌دهد. گائوک آلمانی در سرمای سخت کوهستان به او می‌پیوندد و در کولاک برف هر دو یخ می‌زنند.

در ابتدای نشست رقیه عبدیان مسئول کتابخانه با هدف آشنایی نوجوانان با زندگی میرزا کوچک به معرفی کتاب «کوچک جنگلی: داستانی از زندگی و مبارزات کوچک خان» نوشته امیرحسین فردی و نشر قدیانی  پرداخت و در ادامه، کتاب توسط حاضرین جمع خوانی شد.


برچسب‌ها: نشست جمع خوانی ...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : شنبه 2 دی 1396 ساعت: 5:27