نشست جمع خوانی بهمن ماه 1396 | بلاگ

نشست جمع خوانی بهمن ماه 1396

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

نشست جمع خوانی کتاب سه شهید: گفت و گویی با همسران شهید شاخص انقلاب در کتابخانه عمومی ولایت هوراند

در راستای معرفی کتابهای کتاب خوان «بهمن ماه» دومین نشست جمع خوانی بهمن ماه صورت پذیرفت.

کتابخانه عمومی ولایت شهرستان هوراند با برگزاری نشست جمع خوانی کتاب در تاریخ  پنجشنبه 10/ 11/ 96 ساعت 1 بعد از ظهر میزبان جمعی از اعضای فعال این کتابخانه شد.

کتاب «سه شهید: گفت و گویی صریح با همسران سه شهید شاخص انقلاب» نوشته حمید داودآبادی  توسط انتشارات شهید کاظمی چاپ و منتشر شده و از کتابهای معرفی شده در طرح کتابخوان بهمن ماه 96 برای اعضای کتابخانه عمومی ولایت هوراند جمع خوانی و معرفی شد. این کتاب  در 240 صفحه منتشر شده است.

پیروزی انقلاب اسلامی علاوه بر ایجاد تحولات گسترده در ایران، موجب تغییرات اساسی در بسیاری از کشورهای جهان شد. این انقلاب مردمی عظیم، معادلات از پیش ‌نوشته ‌شده مستکبران را به نفع مستضعفان تغییر داد و موج بلند دریای مواجش، هیمنه جعلی استکبار جهانی را در هم شکست.

«سه شهید» خاطراتی بکر و کمترشنیده‌ شده از سه فرزند برومند ایران سربلند را به ‌زیبایی و با قلمی شیوا و متنی منسجم برای ما روایت می‌کند. این کتاب مستند تاریخی، آنقدر دلنشین و صمیمی به رشته تحریر در آمده، که بعید به نظر می‌رسد مخاطب پس از خواندن زندگی نخستین شهید گرانقدر از این «سه‌ شهید» ِ والامقام (شهید طیب حاج رضایی) بی‌آنکه ماجرای زندگی دوشهید عزیز دیگر (سید علی اندرزگو و محمدعلی رجایی) را تا آخرین کلمات بخواند، کتاب را بر زمین بگذارد.

بیان حقایق ناب و کمتر در دسترسِ تاریخی و معرّفی جامع شخصیت‌های ناشناخته و اثرگذار در پاورقی‌های موثق و پی‌درپی این اثر، وجه تمایز «سه شهید» از کتاب‌های مشابه به شمار می‌رود.

مصاحبه با افراد حقیقی (نزدیکان و خانواده سه شهید بزرگوار) شاخص اطمینان‌ بخشی است که علاوه بر ارزش‌بخشی به صحت گفتار نویسنده، ما را با سبک زندگی آن بزرگواران از نزدیک و به دور از کلیشه‌های تکراری مرسوم آشنا می‌سازد؛ همچنین مطالعه این کتاب ما را با  قدم‌های استوار طیب، عَیّارِ با ایمانِ دهه ۳۰ و ۴۰ خیابان‌های تهران، دست‌ فروشیِ مسئولانه نوجوانی بی‌ادعا و بزرگ (که بعدها رئیس جمهور ایران اسلامی شد) و ‌لحظه‌های اضطراب‌انگیز تعقیب و گریز چریک قهرمان انقلابی، مأنوس و همراه می‌کند. در ادامه کتاب توسط حاضران جمع خوانی شد.

مسئول کتابخانه افزودند که علاقمندان برای مطالعه این کتاب ارزشمند و آگاهی از ابعاد گوناگونِ زندگی سه شهیدی که هریک در برهه‌های مختلف، نقشی بسیار مهم و اثرگذار در به ثمر رسیدن نهال انقلاب اسلامی ایفا کرده‌اند به کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور مراجعه کنید.

.


برچسب‌ها: نشست جمع خوانی , دومین نشست جمع خوانی بهمن ماه

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : پنجشنبه 12 بهمن 1396 ساعت: 23:35