نشست جمع خوانی آبان ماه 1397

ساخت وبلاگ

آخرین مطالب

امکانات وب

نشست, جمع خوانی, و معرفی کتاب «هیچ کس جرئتش را ندارد» به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی, در کتابخانه عمومی ولایت هوراند

کتاب «هیچ کس جرائتش را ندارد» نوشته حمیدرضا شاه آبادی در کتابخانه عمومی ولایت هوراند جمع خوانی, و معرفی شد. این کتاب از سری کتابهای معرفی شده کتاب خوان آبان, ماه و از انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان می باشد.

عبدیان مسئول کتابخانه گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتاب خوانی, و ترویج فرهنگ کتاب خوانی, ، کتابخانه ولایت هوراند در روز یکشنبه بیستم آبان, ماه 97 میزبان تعدادی از اعضای نوجوان کتابخانه شد. در این نشست, کتاب «هیچ کس جرئتش را ندارد»  نوشته حمیدرضا شاه آبادی معرفی و سپس قسمتهایی از آن توسط اعضای حاضر در نشست, خوانده شد.

همه‌ ما در زندگی ترس‌هایی داریم؛ ترس‌هایی که هرچه قدر هم بزرگ باشد، گاه ناچاریم در مسیر زندگی بر آن‌ها غلبه کنیم و کارهایی انجام دهیم که «هیچ‌کس جرئتش را ندارد».

«فتّاح» یک نوجوان باهوش و مهربان است که در کودکی پدر و مادرش را هم‌زمان بر اثر حادثه‌ای از دست می‌دهد و با پدربزرگ و مادربزرگش در یکی از روستاهای نزدیک کرمانشاه زندگی می‌کنند؛ اهالی روستا یک ترس بزرگ دارند که این ترس برای فتّاح از سایرین بزرگ‌تر است؛ اما حس قدرشناسی‌ این نوجوان نسبت به پدربزرگش، باعث می‌شود با پای خود به مقابله با این ترس برود و برای این کار بر روی کمک و همراهی «حمید» دوست صمیمی‌اش نیز حساب می‌کند و در ادامه قادر و یونس نیز با آن‌ها همراه می‌شوند.

این کتاب ماجرای یک جمع روستایی ساده‌دل و درعین‌حال غیور است که همدلانه در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و با کمبودهایشان صبورانه می‌سازند و دلخوشی‌های زیادی دارند؛ امّا اتفاقات عجیبی که در قلعه بزرگ روستا با عنوان «قلعه تکیه»، موجب شده آن‌ها دیگر نتوانند مثل سال‌های گذشته مراسم عزاداری امام حسین علیه‌السلام و تعزیه‌ خوانی, را در آنجا برگزار کنند و از آن بدتر اینکه جرئت ندارند برای برداشتن لوازم تکیه به آن قلعه که دیگر «قلعه جنّی» نام گرفته، پای بگذارند و حتّی از نگاه کردن به اطراف قلعه هراس دارند.

...
نویسنده : بازدید : 1 تاريخ : سه شنبه 13 آذر 1397 ساعت: 20:14

close
تبلیغات در اینترنت